Переклад українською мовою

Tłumaczenia słowacki

Język słowacki, to język wywodzący się jak wszystkie języki prasłowiańskie z grupy praindoeuropejskich, należących do grupy języków zachodniosłowiańskich – dokładnie do grupy czesko - słowackiej.

Językiem słowackim posługuje się obecnie niecałe 6 milionów osób. Język słowacki używany jest nie tylko na Słowacji, ale również w Serbii Wojwodinie. Najbliższe pokrewieństwo zauważamy pomiędzy językiem czeskim i słowackim. Trzeba jednak podkreślić, że język ten ma aż trzy dialekty:

  • wschodniosłowacki – to tych Słowaków najlepiej rozumiemy jako Polacy
  • środkowosłowacki, który zbliżony jest i bardziej zrozumiały dla osób posługujących się językami wywodzącymi z południowosłowiańskich korzeni
  • zachodniosłowacki – najbliższy językowi czeskiemu

Język słowacki w swojej literackiej formie powstał w wieku XIX, ale jego historia jest tak długa, jak historia wszystkich języków prasłowiańskich. Dowodem na to jest chociażby występowanie w tym języku iloczasu- oznacza to wymawianie samogłosek długich i krótkich (w Polsce iloczas zanikł już dawno).

Język słowacki to język fleksyjny – zasady odmiany praktycznie jak w języku polskim.

Tłumaczenia – słowacki-polski, polski-słowacki

Biuro Tłumaczeń FATIX oferuje profesjonalne tłumaczenia ze słowackiego – zarówno ustne, jak i pisemne. Zajmujemy się wykonywaniem tłumaczeń zwykłych i przysięgłych. Do tłumaczeń zwykłych zaliczamy m.in. artykuły prasowe, teksty marketingowe czy strony internetowe. Wśród tłumaczeń zwykłych znajdują się także przekłady specjalistyczne, np. medyczne, techniczne czy biznesowe, które wymagają od tłumacza znajomości fachowej terminologii. Z kolei tłumaczenia uwierzytelnione (przysięgłe) mogą być wykonywane jedynie przez wykwalifikowanego tłumacza przysięgłego języka słowackiego. Tłumacz przysięgły sporządza między innymi przekłady pism urzędowych i sądowych, umów i oficjalnej dokumentacji.

W trosce o Państwa potrzeby oferujemy trzy tryby tłumaczenia. Słowacki jest językiem, z którego tłumaczymy w trybie standardowym, przyspieszonym lub ekspresowym – wybrany tryb należy dostosować do własnych wymagań. Wybierając tryb ekspresowy, mogą Państwo otrzymać tłumaczenie nawet w ciągu doby!

Wahasz się? Zadzwoń, rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

tel. +48 (022) 101 77 71 / info@fatix.eu