Tłumaczenia czeski

Język czeski to jeden z języków słowiańskich – należy on zatem do języków indoeuropejskich, a dokładnie do grupy języków zachodniosłowiańskich. Język czeski spokrewniony jest z językami takimi jak słowacki, polski, kaszubski i dwoma językami łużyckimi. Źródłem tych wszystkich języków był język praindoeuropejski, który dął podwaliny językowi prasłowiańskiemu. Właśnie z prasłowiańskiego rozwinęły się języki narodowe, które mają swoje początki w mowie w okolicach X wieku, zaś pierwsze zapiski w języku czeskim datowane są na XII wiek, zaś o języku czeskim literackim można mówić od wieku XIV. 12 milionów ludzi na świecie, w tym 10 milionów to mieszkańcy Czech, a reszta to emigranci.

Język czeski to język fleksyjny, co oznacza, że wyrazy znaczące są odmieniane i tak rzeczowniki, przymiotniki, liczebniki i zaimki od nich utworzone podlegają deklinacji, czyli odmianie przez przypadki, zaś czasowniki podlegają koniugacji, czyli odmianie przez osoby. Język ten zapisywany jest z użyciem alfabetu łacińskiego.

Język czeski – tłumaczenia biznesowe

Chyba każdy z nas, będąc na wakacjach u naszego południowego sąsiada, zauważył, jak bardzo język czeski wydaje się podobny do języka polskiego. Ale to, co nas śmieszy podczas nieformalnych spotkań w czeskiej gospodzie czy w kolejce na narty, może nabrać zupełnie innego wymiaru podczas firmowego i biznesowego spotkania. Takie podobieństwo języków i niefrasobliwe tłumaczenie może mieć nieprzyjemne konsekwencje podczas obiadu z naszym partnerem biznesowym. Nasze biuro tłumaczeń czeski język traktuje bardzo poważnie. Profesjonalizm i doświadczenie tłumaczy z agencji FATIX zapewni Ci doskonałą komunikację w atmosferze pełnego zrozumienia. Podejmujemy się tłumaczenia z czeskiego w formie ustnej i pisemnej. Realizujemy tłumaczenia umów i dokumentów a także prywatnej korespondencji. Dla naszego biura tłumaczeń język czeski nie stanowi żadnego problemu – z łatwością tłumaczymy dokumenty o tematyce ekonomicznej, medycznej, technicznej i prawnej. Możesz nam zaufać, tak jak zaufało nam już wielu klientów z Polski i Europy.

Wahasz się? Zadzwoń, rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

tel. +48 (022) 101 77 71 / info@fatix.pl