Tłumaczenia niemiecki

Biuro Tłumaczeń, niemiecki – kilka słów o języku

Język niemiecki należy do języków indoeuropejskich, do grupy języków germańskich, a przynależy do języków zachodniogermańskich. Język niemiecki jest pokazywany jako wzór dla tej grupy. Warto pamiętać o tym, że wzorcem dla współczesnego języka niemieckiego jest ten, dla którego wzorcem stała się Biblia Marcina Lutra. Jednak niemiecki to wiele języków: alemański, bawarski, górnofrankijski, środkowogórnoniemiecki, dolnoniemiecki, niderlandzki, oraz afrikaans. Oczywiście w tym zestawie nie uwzględniono na przykład różnych dialektów, które rozwinęły się dodatkowo w ramach tych odmian języka niemieckiego. Niemiecki jest językiem urzędowym Niemiec, Austrii, Belgii, Szwajcarii, Lichtensteinu i Luksemburga.

Bardzo istotne są różnice pomiędzy wymienionymi odmianami niemieckiego. Języka tego używa obecnie około 128 milionów ludzi na świecie – w tym dla 105 milionów ludzi jest to język ojczysty i urzędowy. Typową cechą niemieckiego jest pisanie rzeczowników wielką literą. Akcent wyrazowy wypada tu najczęściej na pierwszą sylabę, dlatego odbierany jest ten język jako niemiły dla ucha, dość twardy. Po zjednoczeniu Niemiec nastąpiła konieczność ujednolicenia języka, który rozwijał się inaczej w landach zachodnich niż wschodnich – w roku 1998 wprowadzono dużo zmian w języku niemieckim, w tym reformę niemieckiej ortografii.

Choć nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, język niemiecki należy do tej samej grupy językowej co angielski, czyli grupy języków germańskich. Szacuje się, że nawet 60% słów w obu tych językach brzmi podobnie i ma to samo znaczenie, np. Haus – house, Blau – blue czy Buch – book.

Tłumacz przysięgły – niemiecki

Tłumaczenia pisemne, ustne, medyczne, biznesowe i techniczne to tylko kilka rodzajów przekładów z niemieckiego oferowanych przez nasze Biuro Tłumaczeń. Niemiecki to drugi (zaraz po angielskim) język cieszący się największą popularnością wśród naszych klientów. W trosce o Państwa potrzeby stworzyliśmy kompleksową ofertę tłumaczeń z niemieckiego, która obejmuje również tłumaczenia uwierzytelnione.

Tłumacz przysięgły (niemiecki) specjalizuje się w przekładzie oficjalnych dokumentów, takich jak pisma urzędowe i sądowe, dowody rejestracyjne samochodów czy umowy kupna-sprzedaży. Jedynie profesjonalny tłumacz dokumentów niemiecko-polski dysponuje kwalifikacjami niezbędnymi do przekładu dokumentacji wymaganej przez organy państwowe czy instytucje finansowe.

Biuro Tłumaczeń FATIX znajduje się w Kielcach, jednak naszą ofertę kierujemy do klientów z całej Polski. Jeśli miastem, w którym Państwo mieszkają, jest na przykład Warszawa, tłumaczenie uwierzytelnione z języka niemieckiego mogą Państwo zamówić przez internet i otrzymać je w formie skanu. Oryginał można natomiast odebrać w siedzibie naszego Biura lub zamówić usługę pocztową/kurierską.

Wahasz się? Zadzwoń, rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

tel. +48 (022) 101 77 71 / info@fatix.pl