Tłumaczenia hiszpański

Język hiszpański należy do języków indoeuropejskich, do języków romańskich, do grupy zachodnioromańskiej. Język hiszpański bywa nazywany kastylijskim, bo wzorzec literacki wywodzi się ze średniowiecznego języka kastylijskiego. Językiem hiszpańskim jako ojczystym posługuje się około 400 milionów ludzi na świecie, a wszystkich mówiących jest 500 milionów. Warto uświadomić sobie, ze język hiszpański jest trzeci co do ilości posługujących się nim językiem na świecie. Hiszpański ma wiele dialektów:

  • kastylijski – źródło języka literackiego
  • galicki – powiązany z portugalskim
  • leoński
  • aragoński
  • dialekty południowe

Na świecie pojawia się tendencja, by dialekty traktować jako odrębne języki. Zresztą w różnych regionach świata te języki rozwijają się bardzo różnie. Ciekawostką jest to, ze używa się tam odwróconego znaku zapytania: ¿ oraz odwróconego wykrzyknika:¡.

Hiszpański należy do tych języków, których łatwo się nauczyć ze względu na dość prostą dla każdej nacji wymowę oraz w miarę prostą gramatykę. Bardzo często hiszpański podczas oficjalnych spotkań jest drugim oficjalnym językiem, a w niektórych organizacjach międzynarodowych, stoi nawet na pierwszym miejscu.

Profesjonalne tłumaczenia na język hiszpański

Język hiszpański staje się coraz bardziej popularny również w Polsce. Coraz więcej osób uczy się go w szkole lub na studiach. Niezależnie od tego, jak bardzo język hiszpański jest powszechny, na spotkaniach biznesowych o międzynarodowej randze oraz podczas ważnych konferencji zawsze warto skorzystać z usług profesjonalisty. Nasze tłumaczenia z hiszpańskiego obejmują tłumaczenia ustne, pisemne, zwykłe i przysięgłe. Tłumaczenia z hiszpańskiego realizowane przez zespół tłumaczy z biura FATIX wyróżniają się niezwykle wysokim poziomem znajomości języka oraz znajomości kontekstu kulturowego, co jest szczególnie istotne przy tak zróżnicowanych dialektach. Dlatego zlecając nam tłumaczenia z hiszpańskiego i na język hiszpański możesz zawsze liczyć na rzetelność i profesjonalizm. Doświadczenie i zaangażowanie naszych tłumaczy oraz praca przy wielu międzynarodowych projektach – również w języku hiszpańskim - pozwoliły nam zdobyć zaufanie i uznanie wielu klientów w Polsce i na świecie.

Wahasz się? Zadzwoń, rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

tel. +48 (022) 101 77 71 / info@fatix.pl