Tłumaczenia duński

Język duński należy do grupy języków indoeuropejskich, do języków germańskich i do grupy północnogermańskiej. Obecnie zaliczany jest do języków skandynawskich. Mówi nim około 5,2 miliona ludzi, głównie Duńczyków. Jest to język urzędowy w Danii i na Wyspach Owczych. Ciekawostką jest, że Islandia , która była do 1944 roku posiadłością duńską, do dziś używa języka duńskiego w szkołach i na uczelniach.

Zapisy runiczne języka duńskiego pochodzą z V wieku, zaś pierwsze zapisy w alfabecie łacińskim to koniec wieku XIII. Język duński ma trzy główne dialekty: jutlandzki, zelandzki, i fioński. Wzorcowy, czy też literacki wzorzec języka duńskiego powstał w XVII wieku na bazie dialektu zelandzkiego. Mówi się również, że jest to dialekt miejski, kopenhaski. Duński jest językiem, który w pewnym stopniu jest zrozumiały dla innych mieszkańców Skandynawii. Ciekawostką może być fakt, że do języków wschodnioduńskich zalicza się również dialekty południowe języka szwedzkiego.

FATIX – profesjonalne tłumaczenia z języka duńskiego

Biuro FATIX oferuje również tłumaczenia z i na język duński. Nasi tłumacze doskonale sprawdzą się podczas rozmów z partnerami biznesowymi z Danii oraz na międzynarodowych konferencjach. Doskonała znajomość języka duńskiego oraz kultury tego małego kraju pozwoli Ci nawiązać skuteczną komunikację z osobami posługującymi się tym językiem. Tłumaczenia języka duńskiego może nie zdarzają się najczęściej, ale biuro tłumaczeń FATIX zagwarantuje Ci ich najwyższą jakość pod względem językowym i merytorycznym. Bez problemu podejmiemy się tłumaczeń ustnych i pisemnych, zwykłych i przysięgłych. Nasze doświadczenia w środowisku międzynarodowego biznesu pozwalają nam z powodzeniem wykonywać tłumaczenia języka duńskiego dotyczące umów, dokumentacji firmowej a także prywatnej korespondencji. Wszystkie tłumaczenia – również tłumaczenia z języka duńskiego – realizujemy na najwyższym poziomie. Doskonale poradzimy sobie z tekstami z zakresu prawa, medycyny, ekonomii i nowoczesnych technologii.

Wahasz się? Zadzwoń, rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

tel. +48 (022) 101 77 71 / info@fatix.pl