Переклад українською мовою

Tłumaczenia angielski

Język angielski należy do grupy języków indoeuropejskich, grupy języków germańskich, jest to język zachodniogermański z grupy anglo- fryzyjskiej. Językiem tym jako ojczystym mówi 328 milionów ludzi na świecie, zaś aż 1,6 miliarda posługuje się nim jako językiem obcym (w części używanym jako pierwszy język z wyboru).

Ciekawostką jest, że w Wielkiej Brytanii oraz Australii, gdzie ludność posługuje się nim jako językiem ojczystym, nie ma angielskiego statutu języka urzędowego, zresztą nie ma go tam żaden inny język. Podobna sytuacja jest w USA.

XX wiek można nazwać wiekiem angielskiego – jest on powszechnie używany w kontaktach międzynarodowych.

Angielski ze względu na powszechność ma bardzo wiele dialektów i odmian, co przejawia się przede wszystkim w fonetyce oraz w dużym stopniu w słownictwie, w nieco mniejszym zaś gramatyce. Język angielski jest tym, z którego najczęściej dokonywane są zapożyczenia. Angielski przywędrował na Wyspy z germańskimi osadnikami oraz Rzymianami. Na terenie samej Anglii język ten rodził się pod różnymi wpływami, jednak najbardziej znaczący wpływ miała na niego inwazja w IX-X wieku Wikingów, którzy posługiwali się językiem skandynawskim. Później pojawili się Normanowie w XI wieku i ich język starofrancuski. Język angielski do dziś ma widoczne dla językoznawców te właśnie wpływy.

Dlaczego język angielski jest tak powszechny?

Językiem angielskim jako ojczystym mówi 328 milionów ludzi na świecie, zaś aż 1,6 miliarda posługuje się nim jako językiem obcym (w części używanym jako pierwszy język z wyboru). Ciekawostką jest, że w Wielkiej Brytanii oraz Australii, gdzie ludność posługuje się nim jako językiem ojczystym, angielski nie ma statusu języka urzędowego, zresztą nie ma go tam żaden inny język. Podobna sytuacja jest w USA. XX wiek można nazwać wiekiem angielskiego – jest on powszechnie używany w kontaktach międzynarodowych. Angielski ze względu na powszechność ma bardzo wiele dialektów i odmian, co przejawia się przede wszystkim w fonetyce oraz w dużym stopniu w słownictwie, w nieco mniejszym zaś gramatyce. Język angielski jest tym, z którego najczęściej dokonywane są zapożyczenia.

Jakie są cechy najlepszych tłumaczy języka angielskiego?

Niezależnie od tego, jak bardzo powszechny jest język angielski, przy tłumaczeniu ważnych dokumentów czy na spotkaniach biznesowych o randze międzynarodowej zawsze warto postawić na profesjonalistę. Gdzie go znaleźć? Biuro tłumaczeń FATIX stawia do Państwa dyspozycji najlepszych tłumaczy języka angielskiego. Nasi tłumacze nie tylko wykazują się doskonałą znajomością tego powszechnego języka obcego, ale świetnie znają poszczególne odmiany angielskiego, doskonale wychwytują niuanse znaczeniowe charakterystyczne dla danego kraju czy regionu, a przede wszystkim potrafią rozpoznać kontekst językowy i merytoryczny wypowiedzi. Każdy tłumacz języka angielskiego z naszego biura potrafi się wykazać dużą wiedzą na temat kultur anglojęzycznych, a także dużą wiedzą ogólną i specjalistyczną. Dlatego zlecając nam tłumaczenie dokumentów na angielski, czy korzystając z naszych usług podczas ważnych konferencji, mogą Państwo zawsze liczyć na wysoką jakość i profesjonalizm tłumaczenia. Nasze biuro tłumaczeń z angielskim radzi sobie doskonale, zresztą podobnie jak z pozostałymi językami obcymi. I chociaż tłumaczenia języka angielskiego, mimo że są tak często zlecane, nie należą do najłatwiejszych, nasza agencja bez problemu sprosta temu wyzwaniu. Podejmujemy się wszelkich tłumaczeń ustnych i pisemnych, realizujemy tłumaczenia o tematyce medycznej, technicznej, biznesowej i prawnej. Nasze doświadczenie i zaangażowanie pozwoliło nam zdobyć zaufanie i uznanie wielu klientów na całym świecie, również dzięki tłumaczeniom języka angielskiego.

Wahasz się? Zadzwoń, rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

tel. +48 (022) 101 77 71 / info@fatix.eu